Baseball&Softball we Wrocławiu

Historia baseballu w stolicy Dolnego Śląska sięga lat osiemdziesiątych, a Klub Sportowy Baseball Wrocław jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej został zarejestrowany w roku 2004, stał się prekursorem sportów amerykańskich w mieście.

Od początku zamiarem Zarządu KSB było budowanie piramidy sportu, czyli szkolenie wszystkich grup wiekowych jak również prowadzenie zespołu softballu. Początki bywały trudne, a od początku największym problemem był brak boiska.

Pomimo przeciwności losu KSB rozwija się niezwykle dynamiczne, głównie za sprawą zaangażowania zawodników w życie organizacji. Przyszłością Klubu jest KSB Akademia, czyli program szkolenia dzieci i młodzieży.

Nasi najmłodsi zawodnicy reprezentują Miasto Wrocław i Dolny Śląsk podczas licznych turniejów krajowych i zagranicznych.

 

Zawodnicy Akademii mogą poszczycić się medalami mistrzostw Polski (mimo, że szkolimy dzieci i młodzież od 2009 roku).

 

Zawodnicy KSB z różnych grup wiekowych regularnie otrzymują powołania do kadr narodowych.

 

Istotnym elementem szkolenia jest powołanie drugiej w Polsce klasy o profilu baseballu i softballu we Wrocławiu, która od września bieżącego roku zaingurowała w Szkole Podstawowej nr 109.

  

Oprócz udziału w rozgrywkach w ramach Polskiego Związku Baseballu i Softballu Klub nawiązuje kontakty międzynarodowe, które owocują zaproszeniami na turnieje poza granicami kraju. W szeregach zespołu pojawiło się od początku istnienia Klubu blisko 150 zawodników, w tym także obcokrajowcy, m.in. z Czech, Grecji, Tajwanu czy USA.

 

Do najważniejszych sukcesów KSB należy zaliczyć:
• 2005 Mistrzostwo Polski Juniorek w softballu
• 2006 Mistrzostwo II ligi baseballu
• 2011 Brązowy medal w Ekstralidze baseballu
• 2013 Mistrzostwo I ligi baseballu
• 2013 zwycięstwo w międzynarodowym turnieju w Pradze

Na początku roku 2014 drużyna została zaproszona do Ratusza na spotkanie z Prezydentem Wrocławia - Rafałem Dutkiewiczem. Ambasadorem Klubu wśród artystów jest znany muzyk Jose Torres.

Klub od wielu lat regularnie współpracuje z lokalnymi mediami, prowadząc także strony internetowe www.baseballwroclaw.pl, www.akademia-baseball.pl, www.klasasportowa.pl. Jesteśmy także obecni na portalu społecznościowym facebook i portalu youtube.

 

Klubem partnerskim jest żeńska drużyna - Hrabiny Softball Wrocław.

Zawodnicy KSB często także udzielają się charytatywnie, organizując szereg akcji z organizacją Rotaract. Co roku w okolicach lutego Klub organizuje imprezę urodzinową z podsumowaniem minionego sezonu.

 

 

 

powrót do strony głównej